Sedem letných filmov za euro videlo takmer tristo divákov

Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK) toto leto už druhýkrát pre slovenské filmové kluby pripravila projekt €urópske filmy za €uro, v rámci ktorého si počas prázdnin mohli diváci iba za symbolické 1 euro pozrieť niekoľko starších, ale stále populárnych a silných európskych snímok. Filmový klub Iskra sa do projektu zapojil opäť a pre Kežmarčanov pripravil sedem premietaní.

€urópske filmy za €uro sa v kine Iskra stretli s výrazným úspechom, keďže aj napriek dovolenkovému obdobiu a reprízovým titulom prilákali v rámci všetkých siedmich projekcií dohromady 284 divákov, v priemere teda 41 filmových fanúšikov na jedno predstavenie. Tí si po ročnej pauze dvakrát znova vychutnali aj premietanie zo „starej dobrej“ 35mm premietačky (filmy Hanba a Lovci hláv).

V porovnaní s minulým rokom, keď sme uviedli až osem filmov z vlaňajšej ponuky spomínaného projektu za jedno euro, je to nárast o vyše stovku divákov. V roku 2015 videlo v Iskre €urópske filmy za €uro počas ôsmich večerov 187 divákov, čo vytvorilo priemer 23 návštevníkov na jedno predstavenie.

Reprízový filmový projekt ASFK si teda u nás získal nielen „opakovaných“ divákov, či tých, ktorí využili zaujímavú akciovú cenu za vstupenku, ale aj takých, ktorí úspešné európske snímky videli po prvýkrát, keďže počas roka na ne nemali čas, alebo mali školské či pracovné povinnosti mimo domova.

Poradie návštevnosti filmov €urópskych filmov za €uro 2016 vo filmovom klube Iskra:

1. Lovci hláv                      57 divákov

2. Já, Olga Hepnarová     56