Týždeň vo filme 10/1947

O 18.50 h, teda desať minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

Týždeň vo filme 10/1947V pondelok 7. marca pred filmom Tri spomienky uvidíte Týždeň vo filme 10/1947 s týmto obsahom:

• V Bratislave pokračuje súd s Tisom, Machom a ostatnými
• Slovenská filmová spoločnosť pokračuje v činnosti
• Staré fašiangové zvyky v Chtelnici
• Zasadnutie rady Medzinárodnej demokratickej federácie žien v Prahe otvára Milada Horáková
• Ľadoví muži na zimnej Vltave
• Kanadský krasokorčuliarsky tréner nadchýna svojím výkonom v Prahe
• Pražskí študenti na zimnej rekreácii v kúpeľoch Ľubochňa
• Medzinárodné pästiarske stretnutie v Bratislave

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

Tri spomienky

Trois souvenirs de ma jeunesse

Dráma, Francúzsko
2014, 120 min, v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami

07. marec 2016, 19:00

Paul Dédalus sa pripravuje na odchod z Tadžikistanu a spomína – na svoje detstvo, matkine záchvaty šialenstva, na puto, ktoré ho spájalo s bratom Ivanom. Spomína na svojho otca, na cestu do ZSSR, na priateľa, ktorý ho zradil, na štúdium v Paríži, a hlavne na Esther. Lásku jeho života.

Réžia: Arnaud Desplechin. Scenár: Arnaud Desplechin, Julie Peyr. Strih: Laurence Briaud. Kamera: Irina Lubtchansky. Zvuk: Nicolas Cantin, Sylvain Malbrant, Stéphane Thiébaut. Hudba: Grégoire Hetzel. Hrajú: Quentin Dolmaire, Lou Roy-Lecollinet, Mathieu Amalric, Dinara Drukarova, Cécile GarciaFogel, Françoise Lebrun, Irina Vavilova, Olivier Rabourdin, Elyot Milshtein, Pierre Andrau, Lily Taieb, Raphaël Cohen, Kheifets Gregory, Clémence Le Gall, Théo Fernandez, André Dussollier a ďalší.