Týždeň vo filme 22/1965

O 18.50 h, teda desať minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

Týždeň vo filme 22/1965V pondelok 30. mája pred filmom Poklad uvidíte Týždeň vo filme 22/1965s týmto obsahom:

• Úsmev zadarmo

• Prekážka

• Muž v bielom plášti

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

Poklad

Comoara

Komédia, Rumunsko/Francúzsko
2015, 89 min, v pôvodnom znení (rumunsky) s českými titulkami

30. máj 2016, 19:00

Hlavnou postavou tejto komornej komédie s jemne sarkastickým humorom je Costi – otec rodiny, ktorý sa rád cíti ako Robin Hood. Vedie pokojný život, až kým ho raz nenavštívi jeho sused Adrian.

Ten je totiž presvedčený, že na záhrade jeho babičky je zakopaný poklad. Majú víkend na to, aby poklad našli, teda ak vôbec nejaký je. Nič však nie je také jednoduché, ako sa zdá.

Pred filmom (o 18.50 h) uvidíte historický kinožurnál Týždeň vo filme 22/1965

Scenár a réžia: Corneliu Porumboiu. Kamera: Tudor Mircea. Strih: Roxana Szel. Zvuk: Sebastian Zsemlye, Alexandru Dragomir. Hrajú: Cuzin Toma, Adrian Purcarescu, Corneliu Cozmei, Cristina Toma a ďalší.