Dobrodružný dokument z hôr v kine Iskra uvedú režisér a hlavní protagonisti

Prvými hosťami filmového klubu v tomto roku budú režisér, scenárista a kameraman Jaroslav Matoušek a dvaja hlavní protagonisti snímky Michal Malák a Miroslav Leitner, ktorí v stredu 16. marca 2016 o 19.00 h v kežmarskom kine Iskra osobne uvedú nový dobrodružný film z horského prostredia Akceptácia.

AkceptáciaÚchvatný, súvislý, extrémny a životu nebezpečný prechod na lyžiach 23 dolín a 18 vysokohorských sediel Vysokých Tatier v jedinečnom zážitkovom dobrodružnom dokumentárnom filme.

Počas deväťdesiatich minút celovečerného filmu sa ponoríte a na vlastnej koži prežijete snahu dvoch špičkových, medzinárodne ocenených slovenských reprezentantov Michala Maláka (bežec na lyžiach) a Miroslava Leitnera (skialpinista) pri pokuse zdolať nikdy neprekonaný historický rekord v krásnych, nečakaných exteriéroch iba zdanlivo známych veľhôr, v ktorých doposiaľ našlo smrť viac než 1 125 ľudí.

Divoká krutosť prírody verzus súčasná technika a špeciálny tréning, osamotenosť, extatické vzrušenie, depresia a zmysel jednania, to sú odtiene jemne filozofujúceho dokumentu. Na vlastnej koži precítite situácie, po ktorých v hĺbke duše túžite, ale v skutočnosti sa ich obávate.

Súčasťou kežmarskej projekcie dokumentu bude i predaj DVD Akceptácia s bonusmi a plnofarebným bookletom za akciovú cenu.

Vstupné na premietanie s účasťou režiséra je 3,50 €, držitelia platných klubových preukazov zaplatia 2 eurá. Lístky si budete môcť kúpiť v predpredaji online na www.kinoiskra.sk alebo pred premietaním v pokladni kina.

Akceptácia

Dobrodružný dokument s hranými prvkami, Slovensko
2015, 90 min, v pôvodnom znení (slovensky) s anglickými titulkami

16. marec 2016, 19:00

Film osobne uvedú režisér Jaroslav Matoušek a hlavní protagonisti snímky Michal Malák a Miroslav Leitner

Úchvatný, súvislý, extrémny a životu nebezpečný prechod na lyžiach 23 dolín a 18 vysokohorských sediel Vysokých Tatier, v jedinečnom zážitkovom, dobrodružnom dokumentárnom filme.

Ponorte sa a na vlastnej koži prežite snahu dvoch špičkových, medzinárodne ocenených slovenských reprezentantov Michala Maláka a Miroslava Leitnera pri pokuse zdolať nikdy neprekonaný historický rekord v krásnych, nečakaných exteriéroch iba zdanlivo známych veľhôr, v ktorých doposiaľ našlo smrť viac než 1 125 ľudí.

Divoká krutosť prírody verzus súčasná technika a špeciálny tréning, osamotenosť, extatické vzrušenie, depresia a zmysel jednania, to sú odtiene jemne filozofujúceho dokumentu. Na vlastnej koži precítite situácie, po ktorých v hĺbke duše túžite, ale v skutočnosti sa ich obávate…

Réžia: Jaroslav Matoušek. Námet: Michal Malák. Scenár: Jaroslav Matoušek. Kamera: Jaroslav Matoušek, Erik Rabatin, Igor Michlík, Aleš Hrebík. Dramaturgia: Alois Ditrich. Hudba: Tereza Novotná, Michal Sťahel, Komorní sólisti Košice, Tomáš Blážo, Astarot, Pyrimor. Komentár: Igor Timko. Účinkujú: Michal, Malák, Miroslav Leitner, Zosia Bachleda, Tomáš Petrík, Vladimír Hubač.