Kým sa skončí leto

Dráma/komédia, Austrália
2019, 118 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

21. september 2020, 19:05

Šestnásťročná Milla trpí nevyliečiteľnou chorobou. Prvá láska v nej však prebudí novú chuť do života. Film, ktorý napriek vážnej téme prináša krásne a nezabudnuteľné chvíle, sa stal diváckym hitom MFF v Benátkach.

Život je krásny aj preto, že sa nedá naplánovať. Keď sa šestnásťročná Milla zaľúbi do problémového chlapca, dvadsaťtriročného Mosesa, je to pre jej rodičov nočná mora. Prvé stretnutie s láskou ale prebúdza v chorej Mille novú chuť do života a jej energia a túžba objavovať čoskoro otočí celú rodinu hore nohami. Milla začne svojmu prekvapenému okoliu ukazovať, ako prežiť každú minútu naplno. Tradičné pravidlá a morálne poučky letia do koša a rodičia sa rozhodnú dať veciam voľný priebeh.

S ľahkosťou a originálnym humorom vyrozprávaná austrálska dráma sa stala diváckym hitom vlaňajšieho festivalu v Benátkach, odkiaľ si Toby Wallace odniesol za stvárnenie Mosesa cenu Marcella Mastroianniho pre najlepšieho mladého herca alebo herečku.

Pred filmom Kým sa skončí leto je uvádzaná krátka snímka Poetika Anima.

Réžia: Shannon Murphy. Scenár Rita Kalnejais. Kamera: Andrew Commis. Hudba: Amanda Brown. Strih: Stephen Evans. Hrajú: Eliza Scanlen, Toby Wallace, Emily Barclay, Essie Davis, Ben Mendelsohn, Andrea Demetriades, Charles Grounds a ďalší.