Mimi & Líza

Filmový kabinet deťom

Animovaný rodinný seriál, Slovensko
2015, v pôvodnom znení (slovensky)

06. apríl 2016, 09:00
DVD

FEBIOFEST 2016

Kapacita kina pre verejnosť je značne obmedzená, keďže premietanie je primárne určené organizovanej skupine žiakov prvého stupňa ZŠ

Počas 23. ročníka Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest neopomenula Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK) ani najmenšieho diváka. V rámci sekcie Filmový kabinet deťom pripravila pre prvý stupeň základných škôl výchovno-vzdelávací projekt, ktorý prinesie deťom cenné informácie o animovanom filme.

Lektorka a animátorka Majka Oľhová poodhalí svet animovaného filmu a zodpovie na otázky: čo je animácia, ako a kto vytvára animovaný film a predstaví rôzne druhy animačných techník. Zameria sa na animovaný film robený prostredníctvom počítačov a objasní jeho špecifiká.

Deti uvidia šesť príbehov z druhej série dobrodružstiev dievčatiek Mimi a Líza. Spolu s nimi prídu na to, že na všetko sa dá nazerať rôznymi spôsobmi a budú hľadať spojenia medzi svetom nevidiacich a tých, ktorí vidia.

Réžia: Katarína Kerekesová. Scenár: Katarína Kerekesová. Kreslené postavičky narozprávali: Táňa Radeva, Petra Polnišová, Oľga Belešová, Zuzana Kronerová, Jana Oľhová, Marián Geišberg, Karol Čálik, Ivan Martinka, Zita Furková, Boris Farkaš, Štefan Bučko.