Judy

Životopisný/dráma/romantický/hudobný, Veľká Británia
2019, 118 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

16. máj 2020, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Online predaj vstupeniek

Renée Zellweger v úlohe jednej z najväčších hollywoodskych legiend všetkých čias, za ktorú získala Oscara.

Judy Garland je fenomenálna speváčka a úspešná herečka, ktorá sa už od útleho veku stáva miláčikom celej Ameriky. Jej talent si podmaňuje milióny divákov na celom svete. Jej kariéra je doslova splneným snom. Ale všetko má svoju cenu. Úspech a sláva si vyberajú vysokú daň. Jej život sprevádza pocit osamelosti, jej démonom je alkohol a závislosť od liekov.

V zime v roku 1968 prichádza Judy do Londýna, aby vystúpila na turné beznádejne vypredaných koncertov. Peniaze jej dochádzajú a manželstvo je v troskách. Od začiatku jej celosvetového úspechu v muzikáli Čarodejník z krajiny Oz uplynulo už 30 rokov. Neodolateľným zmyslom pre humor a srdečnosťou okúzľuje všetkých vôkol seba, či sú to muzikanti, fanúšikovia alebo priatelia. Jej sny o romantickej láske sa stávajú skutočnosťou, keď stretáva Mickeyho Deansa.

Ale pod maskou šťastnej hviezdy sa skrýva krehká žena. Po tom, čo v žiari reflektorov strávila uplynulých 40 rokov, je vyčerpaná. Vracajú sa jej spomienky na stratené detstvo a zo všetkého najviac túži byť doma so svojimi deťmi. Nájde v sebe silu pokračovať?

Réžia: Rupert Goold. Scenár: Tom Edge. Kamera: Ole Bratt Birkeland. Strih: Melanie Oliver. Hudba: Gabriel Yared. Hrajú: Renée Zellweger, Rufus Sewell, Finn Wittrock, Jessie Buckley, Michael Gambon a ďalší.