The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years

Dokument, Veľká Británia/USA
2016, 100 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

02. január 2017, 19:00

Neznámy príbeh známej kapely.

Apple Corps Ltd., White Horse Pictures a Imagine Entertainment prinášajú do kín exkluzívnu filmovú udalosť o jedinečnej skupine The Beatles, ktorá zmenila svet.

Film, ktorý vznikol v spolupráci s Paulom McCartneym, Ringo Starrom, Yoko Ono Lennonovou a Olíviou Harrisonovou, zachytáva obdobie od prvých vystúpení skupiny v The Cavern Clube v Liverpoole až po ich posledný koncert v Candlestick Parku v San Franciscu.

Tvorcovia filmu sa zamerali na to, prečo sa John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr stali mimoriadnym celosvetovým fenoménom The Beatles. Film tiež prináša rozhovory s členmi skupiny a taktiež aj doteraz nezverejnené zábery.

Tento jedinečný dokument nakrútil oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Da Vinciho kód, Rivali, Inferno) s použitím materiálov v 4K rozlíšení a so zvukom remastrovaným priamo v Abbey Road Studios.

Réžia: Ron Howard. Scenár: Mark Monroe. Kamera: Michael Wood. Strih: Paul Crowder. Hudba: Ric Markmann, Dan Pinnella, Chris Wagner. Produkcia: Brian Grazer, Ron Howard. Účinkujú: The Beatles.