FK Iskra je za minulý rok deviaty na Slovensku

Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK) uviedla v roku 2015 do kín 34 celovečerných filmov. Slovenský podiel na tomto čísle predstavuje 7 titulov. Najväčší úspech dosiahli Divoké historky Damiana Szifróna s nomináciou na Oscara, v top desiatke sa však ocitla aj írska animovaná rozprávka Pieseň mora a až 3 slovenské filmy. Viac informácií o celoslovenských klubových výsledkoch v článku na spravodajskom portáli aktuality.sk.

Suri, koláž, najviac divákovFilmový klub Iskra v celkových distribučných výsledkoch ASFK za rok 2015 skončil z 53 klubov na 9. mieste (55 predstavení, 2 042 divákov, priemerne 37 divákov na premietanie), pred nami sa umiestnili už len kluby z Bratislavy, Banskej Bystrice, Trenčína, Martina, Trnavy, Nitry a Košíc.

A aké je top 5 poradie návštevnosti klubových filmov za rok 2015 v našom filmovom klube?

1. Suri (r. Pavol Barabáš) 248 divákov
2. Eva Nová (r. Marko Škop) 148 divákov
3. Amy (r. A. Kapadia) 130 divákov
4. Anton Srholec (r. A. Čermáková) 110 divákov
5. Mladosť (r. P. Sorrentino) 64 divákov

Ďakujeme za vašu priazeň! 😉

Foto: Najviac divákov v roku 2015 vo filmovom klube videlo dokument Pavla Barabáša Suri (celkom 248), 9. augusta v rámci Letného kina na hradnom nádvorí presne 233.