Kinožurnál 18/1984

O 18.50 h, teda desať minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

V pondelok 25. apríla pred filmom Mallory uvidíte Kinožurnál 18/1984 s týmto obsahom:

Kinožurnál 18/1985Monotematický týždenník – Náboženstvo a súčasnosť

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

Mallory

Dokument, Česko
2015, 105 min, v pôvodnom znení (česky)

25. apríl 2016, 19:00
DCP 2D

13 rokov na ceste zo dna v dokumentárnom filme Heleny Třeštíkovej.

Po unikátnych časozberných dokumentoch Marcela, René a Katka prichádza dokumentaristka Helena Třeštíková s novým filmom, v ktorom

13 rokov sleduje hlavnú hrdinku Mallory, ktorá sa po ťažkých životných peripetiách odhodlane snaží vrátiť do bežného života.
Život sa s ňou nemaznal, ona sa však po narodení syna dokázala vymaniť z drogovej závislosti a zvládla aj obdobie, keď sa ocitla s dieťaťom na ulici a žila ako bezdomovec.

Mallory dnes na strednej odbornej škole študuje odbor sociálna činnosť a svoje uplatnenie nakoniec našla v pomáhaní tým, ktorých život pozná najlepšie – ľuďom na okraji spoločnosti.

Film Mallory je tak okrem iného filmom o nádeji, že každý ma šancu zmeniť svoj život.

Réžia a scenár: Helena Třeštíková. Strih: Jakub Hejna. Zvuk: Richard Müller. Kamera: David Cysař, Vlastimil Hamerník, Jiří Chod. Hudba: Tadeáš Věrčák. Produkcia: Kateřina Černá, Pavel Strnad. Koproducenti: Negativ, Česká televize.