Týždeň vo filme 12/1978

O 18.50 h, teda desať minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

Týždeň vo filme 12/1978V pondelok 14. marca pred filmom O poschodie nižšie uvidíte Týždeň vo filme 12/1978, ktorý je venovaný meninovým oslávencom Jozefom (19. marca), s týmto obsahom:

• Akademik Jozef Černáček hovorí o človeku ako nespokojnom tvorovi

• Reštaurátor Jozef Paulík hovorí o hľadaní pravdy v minulosti

• Tvorba slovenského výtvarného umelca Jozefa Šturdíka

• Tréner Jozef Vengloš hovorí o reprezentačnom futbalovom družstve Slovan Bratislava

• Rozhovor s hercom Jozefom Kronerom

• Netradičné želanie kaskadéra Jozefa Skálu

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

O poschodie nižšie

Un etaj mai jos

Dráma, Rumunsko/Francúzsko/Nemecko/Švédsko
2015, 93 min, v pôvodnom znení (rumunsky) s českými titulkami

14. marec 2016, 19:00

Po tom, ako bol náhodným svedkom domácej hádky, ktorá skončila vraždou, Pătrascu zisťuje, že je v spore s dvoma najbližšími susedmi: jedným je bizarný vrah. Tým druhým jeho vlastné svedomie…

Réžia: Radu Muntean. Scenár: Alexandru Baciu, Radu Muntean, Razvan Radulescu. Kamera: Tudor Lucaciu. Zvuk: Andre Rugaut. Strih: Alexandru Radu. Hrajú: Teodor Corban, Iulian Postelnicu, Oxana Moravec a ďalší.