Týždeň vo filme 18/1968

O 18.50 h, teda desať minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

V pondelok 18. apríla pred filmom Marguerite uvidíte Týždeň vo filme 18/1968 s týmto obsahom:

Monotematický týždenník Týždeň vo filme 18/1968– Rozprávame o tragických osudoch slovenských dôstojníkov a generálov, ktorí bojovali v Slovenskom národnom povstaní za novú republiku Čechov a Slovákov

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

Marguerite

Komédia/dráma, Francúzsko/Česko/Belgicko
2014, 127 min, v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami

18. apríl 2016, 19:00
DCP 2D

Paríž, dvadsiate roky. Marguerite Dumont je bohatá žena, milovníčka hudby a opery. Už celé roky pravidelne spieva pre svojich hostí. Spieva hrozne falošne, ale nikto jej nikdy nepovedal pravdu. Všetko sa skomplikuje, keď sa rozhodne zaspievať pred skutočným publikom, v parížskej Opere.

Príbeh je voľne inšpirovaný skutočným príbehom Američanky Florence Foster Jenkins.

Réžia: Xavier Giannoli. Scenár: Xavier Giannoli. Strih: Cyril Nakache. Kamera: Glynn Speeckaert – SBC. Zvuk: François Musy. Hudba: Ronan Maillard. Hrajú: Catherine Frot, Georges Dumont, André Marcon, Michel Fau Atos, Christa Théret a ďalší.