Týždeň vo filme 38/1953

O 18.50 h, teda desať minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

Týždeň vo filme 38/1953V pondelok 15. augusta pred filmom Lovci hláv uvidíte Týždeň vo filme 38/1953 s týmto obsahom:

• Prímerie na Kórei
• Rozvoj slovenskej filmovej tvorby
• Roľníci vítajú zvýšenie cien poľnohospodárskych výrobkov
• Čínski artisti
• Zakončenie dostihovej sezóny

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

Lovci hláv

Hodejegerne

Dráma, Nórsko
2011, 100 min, v pôvodnom znení (nórsky) s českými titulkami

15. august 2016, 19:00
35mm

€URÓPSKE FILMY ZA €URO 2016

Lovec hláv, ktorý chce stále viac, sa náhle ocitne v pozícii loveného…

Zdá sa, že Roger Brown má všetko, čo si človek môže priať. Je najúspešnejším lovcom hláv – headhunterom – v Nórsku, je ženatý s prekrásnou galeristkou a vlastní úchvatný dom. Žije však nad pomery a potajomky kradne umelecké diela.

Na slávnostnom otvorení galérie mu žena predstaví muža menom Clas Greve. Nielenže Greve je ideálnym kandidátom na pozíciu, ktorú sa snaží Roger získať, ale je aj majiteľom originálu Rubensovho Lovu na diviaky, jedného z najžiadanejších obrazov v histórii moderného umenia.

Roger vycíti príležitosť stať sa finančne nezávislým a začne plánovať svoju najväčšiu krádež. Čoskoro však narazí na problém a tentokrát to nebudú peniaze, čo ho možno pošle ku dnu…

To, kedy sa na plátna kín dostane filmová podoba niektorej z kníh mimoriadne úspešného nórskeho spisovateľa Joa Nesbøa, bolo len otázkou času. Všade vo svete vypredaná knižná predloha filmu naznačuje, že i jej filmová podoba bude od začiatku do konca sršať napätím a nečakanými zvratmi, ale predsa len ponúkne aj omnoho viac.

 

Réžia: Morten Tyldum. Scenár: Lars Gudmestad a Ulf Ryberg podľa predlohy Lovci hláv Joa Nesbøa. Kamera: John Andreas Andersen. Strih: Vidar Flataukan. Výprava: Nina Bjerch Andresen. Kostýmy: Karen Fabritius Gram. Hrajú: Nikolaj Coster-Waldau, Julie R. Ølgaard, Aksel Hennie, Synnøve Macody Lund, Joachim Rafaelsen a ďalší.