Premietame doma (podpora & kontakt)

Keďže v projekte Kino doma sa aj Vy, diváci a diváčky, stávate premietačmi a premietačkami, je potrebné, aby Vaše internetové pripojenie a zariadenie, na ktorom náš stream sledujete, spĺňali určité štandardy.

Kino Iskra domaRýchlosť internetového pripojenia

Pre sledovanie filmu v rozlíšení 1080p je zásadné, aby rýchlosť Vášho internetového pripojenia (bandwidth) dosahovala aspoň stabilných 7 Mbps. Tento údaj si môžete skontrolovať napríklad na stránke https://testmy.net/download. Majte však na pamäti, že rýchlosť internetového pripojenia sa v priebehu dňa mení, vo večerných hodinách môže (ale nemusí) byť pomalšia (alebo rýchlejšia).

Kvalitu projekcie môže výrazne zvýšiť, ak Vaše internetové pripojenie nevyťažujete inými aktivitami (pozatvárajte si nadbytočné okná, karty v prehliadači, zastavte synchronizácie alebo sťahovanie na pozadí). Odporúčame vám tiež vymazať si v prehliadači cookies.

Pre najlepšiu kvalitu projekcie vám odporúčame nastaviť si manuálne kvalitu obrazu na 1080p (cez ozubené koliesko vo video playeri). V prípade kolísavého alebo slabšieho internetu, zvoľte kvalitu 720p, prípadne nižšiu. Vyhnite sa nastaveniu „auto“, pre vimeo live stream to nie je vhodná voľba.

Internetový prehliadač

Pre sledovanie nášho streamu odporúčame používať tieto internetové prehliadače a ich verzie:

  • Chrome 30 a vyššie
  • Firefox 27 a vyššie
  • Internet Explorer 11
  • Microsoft Edge
  • Safari 9 a vyššie

Vaše zariadenie (PC, notebook, mobil)

Odporúčame Vám, aby na zariadení, z ktorého sledujete náš stream, neprebiehali žiadne ďalšie procesy. kvalitu projekcie môže výrazne zvýšiť, ak zavriete ostatné programy, prípadné aktualizácie vykonáte ešte pred začiatkom streamu.

Operačný systém

Prehrávač Vimeo, na ktorom funguje náš stream, by mal správne pracovať na týchto operačných systémoch:

  • Windows 10
  • Mac OS 10.12 Sierra a vyššie

Testovacie video

Pre otestovanie Vášho zariadenia odporúčame vyskúšať prehrávanie tohto testovacieho videa (znelka Europa Cinemas). Ak Vám bez problémov s načítavaním video hrá v rozlíšení 1080p a rýchlosť Vášho internetu bude v čase nášho streamu dosahovať odporúčané hodnoty, nemal by byť Váš divácky zážitok ničím narušený.

Smart TV

Projekcie sú spravidla realizované cez web www.kino-doma.sk, prostredníctvom platformy Vimeo life streaming. Skontrolujte si, či váš Smart TV podporuje túto platformu.
Alternatívou je pripojenie notebooku k televízoru prostredníctvom HDMI kábla.

Technická podpora

Pri prípadných technických problémoch s prehrávaním si preštudujte Ćasto kladené otázky, ak váš problém pretrváva, kontaktujte nás na mailovej adrese info@kino-doma.sk.

Zdroje:

Pre ďalšie informácie odporúčame článok na portáli digitalnikino.cz:

http://www.digitalnikino.cz/node/1044