Afrika na Pionieri

Film uvedie režisér, scenárista a cestovateľ Marek Slobodník

Dokument/road movie, Slovensko
2019, 107 min, v pôvodnom znení (slovensky)

02. október 2019, 19:00
DCP 2D

Prvý slovenský motorkársky road movie o ceste piatich Slovákov naprieč africkým kontinentom.

Všetko sa to začalo nevinným výletom, keď sme po strednej škole vyrazili na pionieroch prvýkrát na cestu okolo Slovenska. Každým rokom sme toho chceli vidieť viac, a tak sme si pomaly plnili sny. Po deviatich rokoch sa nám na pionieroch podarilo prejsť naprieč celým africkým kontinentom a z našej doposiaľ najnáročnejšej cesty natočiť celovečerný film.

Zažite s nami nekonečný pocit slobody, ale aj náročné a nebezpečné situácie, v ktorých sme sa často ocitli. Zamrznutou Európou vás prenesieme až do Afriky, kde na nás čakalo 45-stupňové peklo v Sudáne, nekonečné púšte s prázdnymi nádržami, tlačenie motoriek do vysokých hôr v Etiópii, nádherné pláže Mozambiku, ale aj nebezpečný boj so zákernou maláriou.

5 cestovateľov, 5 mesiacov na cestách, 15-tisíc kilometrov na jedných z najhorších jednostopových motorových dopravných prostriedkoch.

Réžia: Marek Slobodník. Scenár: Marek Slobodník. Kamera: Martin Kochaník. Účinkujú: Marek Duranský, Martin Kochaník, Milan Hurár, Ondrej Hurár, Marek Slobodník.