Amélia z Montmartru

Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain

Romantická komédia, Francúzsko
2001, 117 min, v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami

21. september 2022, 19:00
DCP 2D

Film plný pestrých farieb, poézie, humoru a najmä lásky o čašníčke z Montmartru, ktorá sa rozhodne konať dobro, ktorému nie je možné odolať. Kultový liek na zlú náladu po dvadsiatich rokoch znovu v kinách.

31. augusta 1997 o 4. hodine ráno dostala Amélia nápad. Musí za každú cenu nájsť dávneho majiteľa škatuľky spomienok, ktorú náhodou našla vo svojom byte, a poklad mu vrátiť. Ak to ocení, je rozhodnuté. Amélia začne zasahovať iným ľuďom do života. Ak nie, tak nič.

Kultovú romantickú komédiu o nesmelej Parížanke s láskavým srdcom milujú vďaka jej hravosti a pôvabu milióny divákov po celom svete, Film o drobných, ale o to dôležitejších radostiach, ktorý získal množstvo prestížnych filmových ocenení, ani po 20 rokoch od premiéry nestratil nič zo svojho šarmu a vracia sa do slovenských kín.

Réžia: Jean-Pierre Jeunet. Scenár: Guillaume Laurant, Jean-Pierre Jeunet. Kamera: Bruno Delbonnel. Strih: Hervé Schneid. Zvuk: Vincent Arnardi. Hudba: Yann Tiersen. Hrajú: Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz, Rufus, Jamel Debbouze, Clotilde Mollet, Isabelle Nanty, Dominique Pinon, Yolande Moreau, Maurice Bénichou a ďalší.