Anežka

+ Making of a diskusia

Krátkometrážny/komédia/dráma, Slovensko/Česko
2019, 30 min, v pôvodnom znení (slovensky)

17. marec 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Jano Horák je prostoreký štyridsiatnik, ktorý si žije pokojným staromládeneckým životom. Ráno začína tradičnou návštevou obchodu, kde sa s ostatnými chlapmi posilní borovičkou, potom nastúpi do svojej V3Sky Anežky a zvyšok dňa jazdí po okolitých dedinách, zarábajúc si na živobytie ako žumpár. Na svoju prácu je veľmi hrdý a široko ďaleko sa nenájde nikto, kto žumpárine rozumie tak, ako on. Jano na rozdiel od svojich kamarátov tvrdo pracuje a poctivo platí dane, za čo sa mu už dlhší čas posmievajú. No on na tom nehodlá nič meniť.

Z jeho komfortnej zóny ho však vytrhne nový výmysel politikov, a to zaviesť osobitú staromládeneckú daň. Naruší mu to nie len jeho presvedčenie či doterajší životný štandard, no hlavne daň ohrozí jeho prácu, ktorá ho ako jedna z veľmi mála vecí skutočne napĺňa. Jano sa o tejto novinke dozvie tesne po tom, ako sa zadĺži u Adidasa, drsného majiteľa krčmy, keďže zo svojho, už aj bez dane malého zárobku, by nebol schopný opraviť pokazené čerpadlo na Anežke. V tej chvíli sa jeho doposiaľ pokojný život stáva pretekom s časom a zápasom so samým sebou. V priebehu niekoľkých dní musí spraviť to, čo nedokázal celé roky – nájsť si ženu, ktorá by úradne dosvedčila, že spolu žijú.

Súčasťou online premietania filmu bude aj film o filme a úvody k obom snímkam. Počas filmu si diváci môžu pripraviť otázky, pretože po online projekcii bude nasledovať rozhovor s režisérom filmu Adamom Šoltésom. Diskusiu bude viesť Barbora Andor Tóthová z Kina Úsmev Košice.

Réžia: Adam Šoltés. Scenár: Denis Sater, Adam Šoltés. Kamera: Matúš Chovanec. Hrajú: Michal Soltész, Martin Seman, Radoslav Lukáč, Jevgenij Libezňuk, Henrieta Kecerová, Michaela Domovcová, Patrícia Vašková, Alena Fialeková, Rudolf Schubert.