Asterix a tajomstvo čarovného nápoja

Astérix: Le Secret de la potion magique

Animovaný/dobrodružný/komédia, Francúzsko
2018, 82 min, so slovenským dabingom

04. apríl 2021, 18:00
Stream

KINO ISKRA DOMA

Príbeh z prostredia svojráznej galskej dediny sa točí okolo ich čarovného nápoja. Ten účinkuje tak, že kto ho vypije, tak sa stane nadpozemsky silný. A vďaka tejto sile odoláva dedina neustálym útokom Rimanov.

Starý a popletený druid Panoramix, ktorý ako jediný vie tento nápoj pripraviť, však jedného dňa spadne pri zbere imela zo stromu. Pri páde si nielenže zlomí nohu, ale si aj uvedomí, že ak sa s ním niečo stane, tak budúcnosť Galov je ohrozená. Preto sa rozhodne odovzdať tajomstvo čarovného nápoja niekomu mladšiemu. Pri hľadaní toho správneho druida si vezme na pomoc dvoch „osvedčených“ hrdinov z dediny – Asterixa a Obelixa. A dobrodružná cesta za budúcim nositeľom tajomstva čarovného nápoja sa môže začať…

Réžia: Alexandre Astier, Louis Clichy. Predloha: René Goscinny (komiks), Albert Uderzo (komiks). Scenár: Alexandre Astier. Kamera: David Dulac. Strih: Bertrand Maillard. Zvuk: Cyril Holtz. Hudba: Philippe Rombi. Hrajú v slovenskom znení: Dušan Kaprálik, Ivan Romančík, Peter Marcin, Ivo Gogál, Jozef Vajda, Henrich Plátek a ďalší.