Baba z ľadu

Film osobne uvedie herečka Zuzana Kronerová

Dráma/komédia/romantický, Česko/Francúzsko/Slovensko
2017, 107 min, v pôvodnom znení (česky)

11. august 2017, 21:00
DVD

Letné kino na hradnom nádvorí

Šesťdesiatnička Hana zisťuje, že nikdy nie je neskoro vziať život do vlastných rúk.

Po stretnutí s otužilcom Broňom začína ovdovená Hana pozvoľna meniť svoj stereotypný život, ktorý sa doteraz krútil výhradne okolo jej synov, neviest a vnúčat. Zatiaľ čo šesťdesiatnička Hana prežíva love story, tradičné víkendové obedy v rodinnej vile strácajú na idylickosti a postupne vypláva na povrch, že každý z hrdinov má nejaké tajomstvo. Haniným nečakaným spojencom sa stáva vnuk Ivanko, ktorý si zamiloval nielen svojrázneho Broňa, ale aj jeho sliepku Adelu a komunitu otužilcov na brehu Vltavy. Príbeh rozkrývajúci neľahké vzťahy medzi tromi generáciami prináša nádej, že život môžete vziať do vlastných rúk v akomkoľvek veku.

Pred filmom uvidíte krátku hranú študentskú snímku režiséra Michala Pusztaya Niekde medzi, v ktorom hrá aj Z. Kronerová.

V prípade veľmi nepriaznivého počasia sa premietanie uskutoční v kine Iskra.

Réžia a scenár: Bohdan Sláma. Kamera: Diviš Marek. Strih: Jan Daňhel. Zvuk: Marek Poledna. Scénografia: Jan Vlasák. Kostýmy: Zuzana Krejzková. Hrajú: Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Daniel Vízek, Václav Neužil ml., Tatiana Vilhelmová, Petra Špalková, Marek Daniel, Alena Mihulová, Marie Ludvíková, Luboš Veselý a ďalší.