Běžná selhání

Dráma/sci-fi/mysteriózny, Česko/Maďarsko/Taliansko/Slovensko
2022, 85 min, v pôvodnom znení (česky)

20. marec 2023, 19:00
DCP 2D

MFF FEBIOFEST 2023 V KEŽMARKU

Jeden deň v živote troch žien z rôznych generácií, ktoré sa navzájom nepoznajú. Ich cesty sa v kritických momentoch stretávajú v čase, keď mesto postihla tajomná katastrofická udalosť a výbuchy.

Hana je čerstvá vdova, ktorá odmieta smútiť, a navyše práve dostala výpoveď. Keď sa pokazí jej štvornohý spoločník, robotický pes Arlo po jej zosnulom manželovi, vydá sa do obchodného centra nechať ho opraviť. Na svojej ceste stretne mladé dievča. Je to Tereza, ktorá utiekla z nevydarených osláv vlastných narodenín a pred svojou príliš starostlivou mamou. Tá by za každú cenu chcela, aby Tereza bola šťastná a perfektná. Čo ona jednoducho nie je.

Obchodné centrum zasiahne silný výbuch. Tereza sa dá na útek a na požiarnom schodisku nájde opusteného chlapca. Je to David, syn Silvie. Silvia pochybuje, či je dobrá matka, či celý jej život dáva zmysel a v návale paniky zanechala Davida v detskom kútiku.

Tajomné explózie začínajú silnieť, zúfalá Silvia musí nájsť svojho syna, rebelujúca Tereza sa smiať so svojimi rodičmi a Hana prijať svoj zármutok. Rastúca panika a krízová situácia môžu hrdinkám paradoxne pomôcť vyrovnať sa so svojimi životmi.

Český protipól Melanchólie Larsa von Triera ocenený na MFF v Benátkach.

Predfilm:
PENIAZE A ŠŤASTIE (Srbsko/Slovinsko/Slovensko, 2022, stop-motion animácia, 9 min, r. Ana Nedeljković a Nikola Majdak)

Réžia: Cristina Groșan. Scenár: Klára Vlasáková. Kamera: Márk Győri. Strih: Anna Meller. Zvuk: Pavel Jan. Hudba: Pjoni (Jonatán Pastirčák). Hrajú: Taťjana Medvecká, Beáta Kaňoková, Nora Klimešová, Vica Kerekes, Rostislav Novák, Jana Stryková, Luboš Veselý, Tereza Hofová, Jana Plodková a ďalší.