Bolesť a sláva

Dolor y gloria

Dráma, Španielsko/Francúzsko
2019, 113 min, v pôvodnom znení (španielsky) s českými titulkami

07. máj 2020, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Online predaj vstupeniek

Salvator Mallo je slávny filmový režisér. Počas svojej kariéry zažil mnoho úspechov. Teraz sa však jeho svet rúca. Cíti len prázdnotu a nie je schopný ďalej tvoriť. Ak chce pokračovať, musí nájsť motív pre novú tvorbu, musí odhaliť príčinu svojho vyhorenia.

V spomienkach sa vracia do detstva do 60. rokov, keď s rodičmi emigroval do Valencie. Snaží sa rozpomenúť na spaľujúcu túžbu po svojej prvej láske, ktorú stretol v Madride, a na bolesť, ktorú mu priniesol rozchod. Vtedy cítil opojenie životom. Písanie sa mu stalo únikom, ale aj vyslobodením. Kúzlo filmu mu prinieslo slávu, ale aj vykúpenie z neúspechov jeho života.

Bolesť a sláva rozpráva o zložitosti oddeliť proces tvorby od vlastného života a od vášní, ktoré žitiu dávajú zmysel a nádej.

Bolesť a sláva je najnovším počinom z pera kultového španielskeho režiséra a scenáristu Pedra Almodóvara. Ten do hlavných úloh obsadil svojich obľúbených a osvedčených hercov – Antonia Banderasa a Penelope Cruz. Snímka bola nominovaná na Oscara za najlepší cudzojazyčný film.

Réžia: Pedro Almodóvar. Scenár: Pedro Almodóvar. Kamera: José Luis Alcaine. Strih: Teresa Font. Hudba: Thomas Adés. Hrajú: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia a ďalší.