Bozk

Kysset

Dráma/romantický/historický, Dánsko
2023, 116 min, v pôvodnom znení (dánsky) s českými titulkami

14. február 2024, 19:00
DCP 2D

VALENTÍN VO FILMOVOM KLUBE

Príbeh sleduje Antona, ktorý sa túži stať dôstojníkom kavalérie. Počas výcviku prikáže svojej čate, aby pomohla istému barónovi. To ho privedie k stretnutiu s jeho dcérou Editou, ktorá sa stala obeťou vážnej nehody.

Píše sa rok 1913 a v Európe sa šíria zvesti o vojne. Anton je mladý muž, ktorý túži očistiť meno svojej rodiny od hanby, ktorú spôsobil jeho otec, keď ich opustil. Teraz sa chce presadiť a stať sa dôstojníkom jazdectva.

Počas vojenského cvičenia pomáha starnúcemu šľachticovi, ktorý ho pozve do svojho sídla. Tam sa zoznámi s jeho dcérou Edith, ktorá je v dôsledku smrteľnej nehody pripútaná na invalidný vozík. Antona prijmú do rodiny, čo mu dáva nádej na dobrú budúcnosť, ale čím bližšie je k Edith, tým viac sa obáva, že ju sklame a zraní. Z tohto dôvodu čoskoro stratí odvahu úprimne vyjadriť svoje city.

Bozk je tak drámou dánskeho režiséra Billeho Augusta o mladom mužovi, ktorý sa zapletie do siete sľubov, lží a morálnych záväzkov.

Réžia: Bille August. Scenár: Bille August, Greg Latter. Predloha: Stefan Zweig (kniha). Kamera: Sebastian Blenkov. Strih: Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud. Zvuk: János Csáki, Bent Holm, Espen Rønning. Hudba: Henrik Skram. Hrajú: Esben Smed, Clara Rosager, Lars Mikkelsen, Rosalinde Mynster, Greg Latter, David Dencik, Lars Phister a ďalší.