Čiara

Triler, Slovensko/Ukrajina
2017, 113 min, v pôvodnom znení (slovensky, ukrajinsky) so slovenskými titulkami

31. august 2017, 19:00
DCP 2D

Film osobne uvedú režisér Peter Bebjak, scenárista Peter Balko, herci Andy Hryc a Kristína Kanátová

Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. V kruhu svojich najbližších zohráva nenahraditeľnú rolu starostlivého dôverníka, ale aj zásadového a nekompromisného vodcu, ktorému ani v rozhodujúcich okamihoch nechýba temperament.

Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov sa však začne otriasať, keď novovybudovaná hranica Schengenského priestoru spôsobí nárast nervozity z nejasnej budúcnosti. A keď jedna z pašeráckych zásielok stroskotá, spustí sa nezastaviteľná lavína udalostí, počas ktorých bude musieť Krajňák spochybniť svoje vlastné hranice, ktoré doteraz odmietal prekročiť.

Réžia Petra Bebjaka vnáša do kriminálneho námetu s prvkami trileru nákazlivú iskru, ktorá ho na míle vzďaľuje od obyčajnej žánrovej zábavy, a odhaľuje univerzálny ľudský príbeh zasadený do prostredia, v ktorom sa prelínajú kultúry, zvyky i životy.

Réžia: Peter Bebjak. Námet: Wanda Adamík Hrycová. Scenár: Peter Balko. Dramaturgia: Zuzana Gindl-Tatárová. Dramaturgická spolupráca: Petr Jarchovský, Martin Daniel. Kamera: Martin Žiaran. Masky: Michaela Kicková. Kostýmy: Ján Kocman. Architekt: Václav Novák. Zvuk: Viktor Krivosudský, Peter Gajdoš. Hudba: Slavo Solovic. Strih: Marek Kráľovský. Producent: Wanda Adamík Hrycová (Wandal Production). Hrajú: Tomáš Maštalír, Emília Vášáryová, Andy Hryc, Eugen Libezňuk, Zuzana Fialová, Stanislav Boklan, Rimma Ziubina, Kristína Kanátová, Oleksandr Piskunov, Filip Kaňkovský, Milan Mikulčík, Volodymyr Helyas, Makar Tikhomirov, Vanesa Antovská, Nela Porkertová.