Cooltúra

Film uvedie režisér Miro Remo

Dokument, Slovensko
2016, 68 min, v pôvodnom znení (slovensky)

23. november 2016, 11:50
DVD

Premietanie v rámci projektu Dokument na kolesách sa uskutoční v priestoroch Gymnázia Pavla Országha Hviezdoslava v Kežmarku

Projekcia je primárne určená študentom gymnázia, no zároveň je otvorená aj pre verejnosť v rámci kapacitných možností telocvične T1. Je spojená s lektorským úvodom a prednáškou na tému autorský dokumentárny film, po jej skončení sa uskutoční moderovaná diskusia s autorom filmu.

Úsmevný, ironický, ale zároveň i vážny film o zmysle a stave slovenskej kultúry.

Kultúra sa stala jednou z ďalších zložiek obchodu. Tým pádom jej kvalita podlieha komerčnému záujmu oveľa viac ako pred rokom ’89, čo ju transformovalo do rôznych ľahšie stráviteľných žánrov otáznej kvality. I napriek tomu, že k došlo k spoločensko-kultúrnemu uvoľneniu, naša kultúra stále hľadá svoju identitu.

V tomto kultúrnom dospievaní je zložité sa zorientovať. Nové médiá a internet sa stali najrozšírenejšou formou jej šírenia. Došlo k zásadnému odlivu divákov z tradičných kultúrnych podujatí. Objavili sa nové kultúrne fenomény súvisiace so zmenou životného štýlu. Ako teda dnes vyzerá ona slovenská cooltúra?

VSTUP VOĽNÝ!

Réžia: Miro Remo. Kamera: Miro Remo, Ivo Miko, Jaro Vaľko. Scenár: Miro Remo, Juro Šlauka. Strih: Marek Kráľovský. Hudba: David Kollár. Zvuk: Rišo Fullek, Lukáš Kasprzyk. Produkcia: Marek Kučera. Producent: Arsy-Versy, RTVS, EHMK 2013. Asistent réžie: Marek Kučera. Účinkujú: Martin Jakubec, Zuzana Fialová, Ján Lazorík, Viliam Rozboril, Dušan Grúň, Ľubo Virág, Stano Skala, Lýdia Volejníčková a ďalší.