Corpus Christi

+ predfilm Sh_t Happens

Dráma, Poľsko/Francúzsko
2019, 116 min, v pôvodnom znení (poľsky) s českými titulkami

06. január 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Online predaj vstupeniek

Corpus Christi popisuje skutočný prípad poľského mladíka, relativizujúci dobro a zlo, pravdu a lož, dobrý skutok a hriech, vieru a cirkev. Strhujúca dráma hriechu, ktorý priniesol vykúpenie bola nominovaná na Oscara za najlepší medzinárodný film.

Dvadsaťročný Daniel prejde v nápravnom zariadení pre mladistvých duchovnou premenou. Chcel by sa stať kňazom, ale s jeho trestným registrom na to nemôže ani pomyslieť. Keď ho prepustia a má začať pracovať v stolárstve v malom meste, prezlečie sa po príchode do kňazského a vďaka náhode sa začne starať o miestnu farnosť. Príchod mladého charizmatického pastiera rozčerí stojaté vody a miestna komunita, kruto zasiahnutá tragédiou, ktorá sa tu stala, môže s jeho pomocou začať pomaly liečiť svoje rany. Uspeje Daniel vo svojom poslaní? A za akú cenu?

Pred snímkou Corpus Christi uvidíte krátky animovaný film Sh_t Happens.

 

Réžia: Jan Komasa. Scenár Mateusz Pacewicz. Kamera: Piotr Sobociński Jr. Hudba: Evgueni Galperine, Sacha Galperine. Strih: Przemysław Chruścielewski. Hrajú: Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Tomasz Ziętek, Leszek Lichota, Łukasz Simlat a ďalší.