Daždivý deň v New Yorku

A Rainy Day in New York

Komédia/romantický, USA
2019, 92 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

20. február 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Nová romantická komédia Woodyho Allena rozpráva príbeh vysokoškolákov Gatsbyho a Ashleigh, ktorých spoločný víkend v New Yorku rozhodne nepôjde podľa plánu. Dažďové kvapky im pripravia nečakané stretnutia a zábavné dobrodružstvá.

Ashleigh dostane za úlohu urobiť na Manhattane pre školský časopis rozhovor so slávnym filmovým režisérom Rolandom Pollardom. Jej priateľ Gatsby, ktorý miluje staré zákutia New Yorku, by ju rád zobral na obľúbené miesta svojho rodného mesta. Gatsbyho plány sa začnú rúcať, keď Pollard  pozve Ashleigh pozrieť sa na nakrúcanie filmu. Ashleigh sa stretáva so scenáristom Tedom Davidoffom i filmovou hviezdou Franciscom Vegom. Je filmovým svetom úplne očarená. Gatsby neplánovane prežije deň s Chan, vtipnou a uštipačnou sestrou svojej bývalej priateľky. Obaja zisťujú, že asi najdôležitejšie v živote je nájsť tú správnu osobu.

Réžia: Woody Allen. Scenár: Woody Allen. Kamera: Vittorio Storaro. Strih: Alisa Lepselter. Hudba: Arne Schumann, Josef Bach. Hrajú: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Rebecca Hall, Selena Gomez, Jude Law a ďalší.