Divoké historky

Relatos salvajes

Čierna komédia, Argentína/Španielsko
2014, 122 min, v pôvodnom znení (španielsky) s českými titulkami

14. máj 2020, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Online predaj vstupeniek

Každému raz rupnú nervy… alebo šesť divokých historiek, ktoré spája téma pomsty a drobných i väčších nespravodlivostí či krívd. Človek sa im nedokáže brániť, ak nechce prekročiť hranice zákona či dobrých mravov. Ale čo je veľa, to je veľa. Hrdinovia filmu sa v rôznych situáciách dostávajú do bodu, keď im dochádza trpezlivosť. Rozhodnú sa vziať osud do vlastných rúk a s ľudskou malosťou, byrokraciou či vypočítavosťou si to vybavia s intenzitou rozzúreného zvieraťa.

Túto výnimočnú čiernu komédiu koprodukovali bratia Almodóvarovci a priniesli do kín film o tom, že nervy raz môžu rupnúť naozaj každému. Pocity hnevu sú v ňom vyobrazené univerzálne, rovnako ako uvoľňujúci účinok smiechu, ktorý sa dostaví pri každom zo šiestich prekvapivých rozuzlení. Bystro vystavaná spoločenská kritika, pri ktorej sa divák schuti nasmeje, aj keď vie, že za všetkým predsa len stojí krutá pravda. V Divokých historkách sa stretávajú uznávaní herci, ktorí spolu doteraz na striebornom plátne spoločne neúčinkovali, herci z nezávislých filmov, alternatívneho divadla a televízie.

Scenár a réžia: Damián Szifron. Strih: Pablo Barbieri Carrera, Damián Szifron. Kamera: Javier Julia. Hudba: Gustavo Santaolalla. Zvuk: José Luis Díaz . Producenti: Agustin Almodóvar, Pedro Almodóvar. Hrajú: Rita Cortese, Julieta Zylberberg, Erica Rivas, Oscar Martínez, Darío Grandinetti, Leonardo Sbaraglia a María Onetto a ďalší.