Drive My Car

Doraibu mai kâ

Dráma, Japonsko
2021, 179 min, v pôvodnom znení (japonsky) s českými titulkami

28. marec 2022, 19:00
DCP 2D

Júsuke Kafuku je slávny divadelný herec a režisér, ktorý sa vyžíva v riadení svojho červeného Saabu 900. Počas angažmánu na festivale v Hirošime musí túto radosť nedobrovoľne prenechať mladej málovravnej vodičke Misaki. Obaja na skúšobných jazdách nečakane zistia, že ich spája nielen záľuba v riadení. Spolu nájdu spôsob, ako sa vyrovnať so svojimi traumami a pocitmi viny a ísť ďalej.

Drive My Car režiséra Rjúsukeho Hamagučiho je atmosférická snímka plná tajomstiev, hľadania ľudského porozumenia a zmierenia.

Filmová adaptácia poviedky Harukiho Murakamiho sa stala celosvetovou senzáciou. Získala celý rad ocenení, vrátane ceny za najlepší scenár v Cannes či Zlatý glóbus. Film má na svojom konte štyri nominácie na Oscara v kategóriách: najlepší film, réžia, adaptovaný scenár a najlepší cudzojazyčný film.

Réžia: Rjúsuke Hamaguči. Scenár: Rjúsuke Hamaguči. Predloha: Haruki Murakami (poviedka). Kamera: Hidetoši Šinomija. Hudba: Eiko Išibaši. Hrajú: Hidetoši Nišidžima, Tóko Miura, Masaki Okada, Reika Kirišima, Perry Dizon, Yoo-rim Park, Dae-Young Jin, Satoko Abe.