FC Roma

Dokument, Česko
2016, 76 min, v pôvodnom znení (česky)

22. marec 2017, 10:00

MFFK FEBIOFEST 2017 (Filmový kabinet deťom)

Premietanie prístupné aj verejnosti, no kapacita kina je obmedzená, keďže je primárne určené organizovanej skupine študentov SŠ.

Dokumentárna tragikomédia o tíme, ktorý si takmer nekopol do lopty, ale skoro vyhral ligu.

Na jeseň 2015 nastúpil do najnižšej českej futbalovej súťaže nový, neobvyklý tím. TJ Junior Roma je děčínsky klub okresnej súťaže, zložený prevažne z rómskych hráčov. Hoci každý futbalový fanúšik pozná kampaň UEFA Say No To Racism, zdá sa, že na české futbalové ihriská ešte nedorazila.

Keď sa totiž klub zapojil do súťaže, absolútna väčšina ostatných tímov odmietla z rôznych dôvodov proti TJ Roma nastúpiť. Vďaka tomu klub vyhrával väčšinu zápasov kontumačne. Film FC Roma sleduje práve príbehy tohto klubu na pozadí jednej podivnej futbalové sezóny.

Réžia: Tomáš Bojar, Rozálie Kohoutová. Scenár: Rozálie Kohoutová, Tomáš Bojar. Kamera: Rozálie Kohoutová, Jiří Chod. Strih: Evženie Brabcová. Zvuk: Adam Levý.