Florencia a galéria Uffizi

Firenze e gli Uffizi

Dokument, Taliansko
2015, 85 min, v pôvodnom znení (taliansky, anglicky) so slovenskými titulkami

16. máj 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Dokumentárny film Florencia a galéria Uffizi vezme divákov na fascinujúcu cestu do mesta, ktoré bolo kolískou talianskej renesancie. Prostredníctvom najkrajších umeleckých diel renesancie od autorov ako Michelangelo, Brunneleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli ponúka pohlcujúci zážitok zo samotnej Florencie.

Herec Simon Merrels vás bude sprevádzať celým mestom, pamiatkami aj umeleckými dielami. Za jediný večer v kine stihnete navštíviť 10 múzeí a pozrieť si 150 svetových umeleckých diel. Je to umelecký nájazd na mesto, ktorý berie všetko od kaplnky Brancacci cez Národné múzeum Bargello, palác Mediciovcov a kľukaté uličky mesta, Brunelleschiho dóm, Plazzo Vecchio až ku galérii Uffizi a Academia. Nevynechá ani miesta ako Ponte Vecchio alebo Plaza della Signoria.

Cesta má deväť častí a zoberie vás i na predmestie aj do okolitej prírody. Jadrom prehliadky je pokladnica umenia, galéria Uffizi a pohľad na dych berúce dielo Leonarda da Vinci Adorácia Magi, ktoré po rokoch reštaurovania uvidela verejnosť naživo až v roku 2016.

Film je uvádzaný v rámci cyklu Príbehy umenia.

Réžia: Luca Viotto. Scenár: Laura Allievi. Kamera: Massimiliano Gatti. Hudba: Matteo Curallo. Strih: Valentina Corti, Andrea Fiorentino. Účinkuje: Simon Merrells.