Foxtrot

Dráma, Izrael/Nemecko/Francúzsko/Švajčiarsko
2017, 113 min, v pôvodnom znení (hebrejsky) s českými titulkami

03. jún 2020, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Online predaj vstupeniek

Originálne vyrozprávaná dráma o strážcoch opusteného checkpointu na severe Izraela.

Foxtrot je názov checkpointu v severnom Izraeli. Foxtrot je kód pre písmeno F. Foxtrot je tanec, pri ktorom sa vždy vrátite späť na začiatok.

Jonathan Feldman stráži spolu s troma ďalšími mužmi opustený checkpoint niekde v púšti na severe Izraela. Od čítania komiksov a počúvania starého rádia ich občas vyruší okoloidúci automobil alebo ťava, ktorá sa po ceste lenivo prechádza sem a tam. Mladých vojakov vytrhne z nudy až nečakaná udalosť s fatálnymi následkami. Jonathanovi rodičia sa medzitým v Tel-Avive snažia vyrovnať s tragickou správou a zistiť, čo sa vlastne kdesi v púšti odohráva.

Snímka Foxtrot sprostredkováva surreálnu armádnu skúsenosť mladých vojakov a zaoberá sa témou viny, straty a tráum, ktoré sa v izraelskej spoločnosti prenášajú z generácie na generáciu. To všetko originálnym rozprávačským spôsobom, ktorý je poprepletaný citom pre krásu, absurditou a jemný humorom.

Napriek tomu, že film vyznieva protivojnovo a vzbudil v svojej rodnej zemi kontroverziu, následne získal 8 cien izraelskej filmovej akadémie.

Réžia a scenár: Samuel Maoz. Kamera: Giora Bejach. Strih: Arik Leibovitch, Guy Nemesh. Hudba: Ophir Leibovitch, Amir Poznansky. Hrajú: Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yonaton Shiray, Shira Haas a ďalší.