Fremont

Dráma/komédia, USA
2023, 88 min, v pôvodnom znení (anglicky, perzsky, kantonsky) s českými titulkami

03. január 2024, 19:00
DCP 2D

Očarujúca komédia, s náznakmi raného Jarmuscha, o hľadaní seba samého a o nádeji, ktorá prichádza, keď ju najmenej čakáme.

Osamelá cudzinka Dunia, bývalá prekladateľka pre americkú armádu v Afganistane, pracuje v továrni na koláčiky šťastia v San Franciscu. Celé noci prebdie, ráno sa pozdraví so susedmi a vyráža do práce. Môže ale chcieť od života viac, keď mala na rozdiel od svojej rodiny šancu odísť z rodného Afganistanu? Svojhlavé dievča sa rozhodne ísť svojmu šťastiu naproti a schová trúfalý odkaz do jedného z koláčikov.

Fremont je očarujúca komédia o nových začiatkoch, o hľadaní seba samého a o nádeji, ktorá prichádza, keď ju najmenej čakáme. Film, ktorý svojím sviežim humorom a soundtrackom pripomína rané kultové diela Jima Jarmuscha, mal svetovú premiéru na festivale Sundance a z 57. MFF Karlove Vary 2023 si odviezol cenu za réžiu.

Réžia: Babak Jalali. Scenár: Babak Jalali, Carolina Cavalli. Kamera: Laura Valladao. Strih: Babak Jalali. Hudba: Mahmoud Schricker. Hrajú: Anaita Wali Zada, Jeremy Allen White, Gregg Turkington, Hilda Schmelling a ďalší.