Gordon a Paddy

Gordon & Paddy

Animovaný/fantasy, Švédsko
2017, 62 min, s českým dabingom

03. apríl 2021, 18:00
Stream

KINO ISKRA DOMA

Nejde len o neohrozenú dvojicu „policajtov z amerických seriálov“, Gordon a Paddy svojím spôsobom však nimi sú. A to aj napriek tomu, že Gordon je starnúca ropucha a Paddy malá myška, teda navonok tá najnepravdepodobnejšia dvojica policajtov, ktorá sa vo svojom rodnom lese musí vysporiadať s nejedným zločinom.

Z krádeže orechov veveričiaka Valdemara je pritom skoro obvinená samotná Paddy! Avšak ako skúsený policajt, Gordon, rýchlo zistí ako sa veci majú a v malej Paddy nachádza skrytý potenciál. Rád by ju poveril ako svoju nástupkyňu na miesto policajného veliteľa. Ako sa však ukáže, jeho posledný prípad s orechami nebol ani zďaleka tak nebezpečný ako prvá skúška veliteľky Paddy. Keď sa jedného dňa rodine veveričiek stratí syn a pohrešovaný je i malý zajačik, musí sa Paddy postaviť svoju strachu z najobávanejšieho obyvateľa lesa – líšky. Ale je naozaj líška strojcom všetkého zla, ako to tvrdí Gordon?

Réžia: Linda Hambäck. Predloha: Ulf Nilsson (kniha). Scenár: Jan Vierth. Kamera: Gabriel Mkrttchian. Hudba: Martin Landquist.