Gunda

Dokument, Nórsko/USA
2020, 93 min, bez dialógov

01. november 2021, 19:00
DCP 2D

Dokumentárny film zobrazuje každodenný život niekoľkých zvierat na farme. Hlavnými postavami príbehu sú prasnica Gunda, dve kravy a jedna jednonohá sliepka.

Režisér filmom pripomína, že my ľudia obývame planétu s miliardami rôznych zvierat, o ktorých správaní a prežívaní takmer nič nevieme, alebo vedieť nechceme. Režisér dojímavo rekalibruje náš morálny vesmír a pripomína nám hodnotu života a tajomstvo všetkého vedomia zvierat, vrátane toho nášho vlastného.

Gunda je hypnotizujúci pohľad na každodenné prežívanie rôznych živočíšnych druhov, ktoré je obvykle a možno aj úmyselne skryté mimo náš pohľad. Film zachytáva neuveriteľným spôsobom zvieracie emócie. Radosť, zvedavosť, hravosť, paniku, zúfalstvo, totálnu porážka a krutý podvod, ktorému nakoniec stoja tvárou v tvár.

Tiež potvrdzuje to, že všetky živočíšne druhy, vrátane toho nášho, reagujú a vyrovnávajú sa s udalosťami v životoch rovnako. Kossakovsky vytvoril vnútornú meditáciu o existencii, ktorá presahuje bežné bariéry, ktoré oddeľujú druhy.

Film NEOBSAHUJE žiadne scény nevhodné pre citlivých divákov!

Režisér: Victor Kossakovsky. Scenár: Victor Kossakovsky, Ainara Vera. Kamera: Egil Håskjold Larsen, Victor Kossakovsky. Strih: Victor Kossakovsky, Ainara Vera. Zvuk: Artyom Busel, Alexander Dudarev. Výkonný producent: Joaquin Phoenix.