Hasta la vista!

Tragikomédia, Belgicko
2011, 115 min, v pôvodnom znení (flámsky) s českými titulkami

17. júl 2017, 19:00
DCP 2D

€urópske filmy za €uro

Philip, Lars a Jozeph sú traja mladíci, ktorí milujú víno a ženy. Sú však stále panici. Pod zámienkou ochutnávky miestnych vín sa vydajú na cestu do Španielska s vidinou prvých sexuálnych zážitkov. Nič ich nezastaví – dokonca ani ich hendikep: jeden je slepý, druhý na vozíku a tretí je ochrnutý.

Hasta la vista! rozpráva príbeh o láske, sile kamarátstva a o túžbe prostedníctvom roadmovie, v ktorej je, tradične, cesta dôležitejšia ako cieľ. Je to príbeh o humore ako jedinom prostriedku, ktorý pomáha vyrovnať sa s neľahkou situáciou, o silnej túžbe ako najväčšom hýbateľovi ľudskej snahy boriť hranice. Film vznikol na motívy skutočného príbehu Astu Philpota a jeho priateľov.

Piate dielo belgického režiséra Geoffreyho Enthovena sa odvíja na pôdoryse dvoch osvedčených žánrových vzorcov: road movie + komerčne úspešná formulka o pár mladíkoch, ktorí sa všemožne snažia prísť o panictvo. Hasta la vista! však tento prvok nekarikuje, naopak, vychádza iba zo skutočných udalostí.

Réžia: Geoffrey Enthoven. Scenár: Pierre de Clercq, Mariano Vanhoof. Kamera: Gerd Schelfhout. Strih: Philippe Ravoet. Hrajú: Robrecht Vanden Thoren, Gilles De Schrijver, Tom Audenaert, Isabelle de Hertoghová a ďalší.