Helmut Newton: Nehanebná krása

Helmut Newton: The Bad and the Beautiful

Dokument, Nemecko
2020, 89 min, v pôvodnom znení (anglicky, francúzsky, nemecky) s českými titulkami

12. december 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Pre niekoho perverzný a mačistický, pre iného geniálny a podvratný. Helmut Newton bol bezpochyby jedným z najvplyvnejších majstrov módnej fotografie, uznávaný, obdivovaný i zatracovaný…

Jeho fotografie žien sú otvorene erotické a vyzývavé a zároveň elegantné a hravé. Minulý rok by berlínsky rodák a svetobežník oslávil stovku; jeho život však v roku 2004 ukončila autonehoda. Newton sa narodil v roku 1920 v židovskej rodine, zažil celý rad historických peripetií 20. storočia, ktoré sa odrazili v jeho diele.

V intímnom dokumente Geroa von Boehma vystupujú osobnosti ako Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Hanna Schygulla, Grace Jones, Marianne Faithfull, Claudia Schiffer, Anna Wintour a skladajú sugestívnu mozaiku života a diela svojrázneho muža, ktorý sa nikdy necítil byť umelcom.

Film je uvádzaný v rámci cyklu Príbehy umenia.

Réžia: Gero von Boehm. Scenár: Gero von Boehm. Kamera: Sven Jakob-Engelmann. Strih: Tom Weichenhain. Producent: Felix von Boehm. Účinkujú: Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Hanna Schygulla, Sylvia Gobbel, Grace Jones, Nadja Auermann, Marianne Faithfull, Claudia Schiffer, Anna Wintour, Helmut Newton.