Hlas lásky

Aline

Dráma/hudobný/životopisný, Kanada/Francúzsko
2020, 128 min, v pôvodnom znení (anglicky, francúzsky) s českými titulkami

28. december 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Film voľne inšpirovaný životom speváckej superhviezdy Céline Dion.

Quebec, koniec 60. rokov 20. storočia. Sylvette a Anglomard privítajú vo svojej rodine 14. dieťa – Aline. V rodine Dieuovcov prevláda celý život hudba a keď Aline vyrastie, objavia v nej prekrásny dar, jej zlatý hlas.

Keď si jej hlas vypočuje hudobný producent Guy Claude (Sylvain Marcel), napadne mu iba jediná vec – urobiť z Aline (Valérie Lemercier) najväčšiu svetovú speváčku. S podporou svojej rodiny a pod skúseným vedením Guy Clauda, z ktorého neskôr vznikne láska, budú spolu písať príbeh neobyčajného osudu.

Francúzska herečka, scenáristka, režisérka a speváčka Valéria Lemercier dostala do vienka veľa talentu. Životopisná hudobná dráma Hlas lásky (Aline) režírovala, spolupodieľala sa na scenári a vďaka svojim bohatým skúsenostiam sa ujala aj hlavnej roly. Film Hlas lásky vznikol ako pocta a oslava kanadskej divy Céline Dion, ktorá už desaťročia svojím hlasom okúzľuje celé svet.

Réžia: Valérie Lemercier. Scenár: Valérie Lemercier. Kamera: Laurent Dailland. Strih: Jean-François Elie. Hrajú: Valérie Lemercier, Carole Weyers, Véronique Baylaucq, Sylvain Marcel, Martine Fontaine, Danielle Fichaud a ďalší.