Hluché dni

Film uvedú režisér a scenárista Pavol Pekarčík a kameraman Oto Vojtičko

Hybrid (dokument/fikcia), Slovensko/Česko
2019, 81 min, v pôvodnom znení (slovensky, rómsky) so slovenskými titulkami

25. november 2019, 19:00
DCP 2D

Štyri príbehy o nepočujúcich rómskych deťoch, ktoré pozorujú svoje okolie bez toho, aby mu úplne rozumeli a v ktorom si snívajú svoj vlastný sen.

O Sandre, ktorá miluje futbal a Ronaldinha, Mariánovi, ktorý sa chce stať rušňovodičom a zároveň Van Dammom, Alene a Reném,
ktorí sa obávajú, že sa im narodí hluché dieťa, a súrodencoch Romanovi, Kristiánovi a Karmen, ktorí snívajú o záchode a skutočnej obývačke.

Podobne ako v predchádzajúcom filme Zamatoví teroristi, ktorý spolurežíroval, balansuje Pavol Pekarčík aj v Hluchých dňoch na pomedzí fikcie a dokumentu. Nepočujúce rómske deti sa vo filme pohybujú vo svojom autentickom prostredí, do ktorého režisér citlivo zasadil drobné príbehy, v ktorých sa zrkadlí vnútorný život detských hrdinov.

Réžia, námet, scenár: Pavol Pekarčík. Kamera: Pavol Pekarčík, Oto Vojtičko. Zvuk: Pavol Pekarčík, Tomáš Vojtičko. Strih: Pavol Pekarčík, Ondrej Lehocký. Produkcia: partizanfilm (SK), Rozhlas a televízia Slovenska (SK), kaleidoscope (SK), školfilm (CZ). Účinkujú: Sandra Siváková, Marián Hlaváč, Alena Červeňáková, René Červeňák, Karmen Balogová, Roman Balog, Kristián Gaži.