Inde

Dokument, Slovensko/Česko
2018, 80 min, v pôvodnom znení (slovensky)

01. apríl 2019, 19:00
DCP 2D

Keď žiadny koniec nemusí byť koniec alebo o živote a dobe Alexandra Mlynárčika, avantgardného umelca.

Život a doba tuláka, väzňa, šermiara, fotografa, maliara, pútnika, akčného tvorcu, performera, hľadača radosti a slobody Alexa Mlynárčika v pohyblivých obrázkoch, obrazoch, fotografiách, živohrách a kontroverznostiach doby, v ktorej žil a žije.

Príbeh storočia, v ktorom sa formovala moderná identita, kultúra, základné hodnoty Slovenska – ako súčasti Československa, ale aj ako samostatného štátu, a najmä ako súčasti európskeho spoločenstva, ku ktorému náš protagonista neoddeliteľne patrí svojím dielom, aj životom. Alex Mlynárčik sa stal svojou tvorbou, priateľmi, názormi i prejavmi organickou súčasťou tohto príbehu – a najmä jeho spolutvorcom.

Réžia a scenár: Juraj Nvota a Marian Urban. Kamera: Richard Krivda. Strih: Alois Fišárek a Darina Smržová. Hudba: Jakub Kudláč. Producent: ALEF Film & Media. Koproducent: RTVS. Účinkujú: Alex Mlynárčik, Ondrej Lišhák, Pierre Restany, Ivan Jančár, Jan Kukal, Cesar, Raoul-Jean Moulin, Henry Périer, Jiři Brodský, Marc Brusse, Dušan Hanák, Erik Dietman, Ján Budaj, Ľubomír Morbacher, Fernandes Rui, Youri Vincy a mnohí ďalší.