Ja ako Tekvička

Ma vie de courgette

Animovaný, Švajčiarsko/Francúzsko
2016, 67 min, s českým dabingom

18. apríl 2021, 18:00
Stream

KINO ISKRA DOMA

Tekvička nie je žiadna padavka, ale malý čiperný chlapec. Potom, čo príde o mamičku, má pocit, že je sám na svete. To ale ešte nevie, s kým sa vo svojom novom živote – v detskom domove – stretne. Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice: tí všetci majú neľahké detstvo, ale zároveň zostávajú malými hravými deťmi. A potom je tu ešte Camille. Keď máte 9 rokov, je tak ľahké sa zamilovať a objavovať nové veci. A čo tak byť okrem toho ešte šťastný?

Tento animovaný film, určený širokej verejnosti, sa stal divácky najúspešnejším európskym animovaným filmom roku 2016, ktorý bol zároveň ocenený na viacerých svetových festivaloch a ušla sa mu aj nominácia na Oscara. Od väčšinovej produkcie venovanej mladému publiku sa odlišuje nielen originálnou estetickou stránkou , ale predovšetkým svojím tónom, ktorý umožňuje zaoberať sa vážnymi otázkami s ohľaduplnosťou a dávkou jemného humoru.

Réžia: Claude Barras. Predloha: Gilles Paris (kniha). Scenár: Céline Sciamma. Kamera: David Toutevoix. Strih: Valentin Rotelli. Hudba: Sophie Hunger.