Johankino tajomstvo

Filmový klub Iskra deťom

Rozprávka, Slovensko/Česko
2015, 85 min, v pôvodnom znení (slovensky)

22. apríl 2016, 18:00
DCP 2D

Film osobne uvedú režisér Juraj Nvota, producent Marian Urban a herečka Dominika Zeleníková

Nestáva sa to často, ale aj vílam a sudičkám sa občas nechce, pozabudnú sa, niečo popletú a nespravia to, čo mali. Ľudia sa potom márne snažia pochopiť, prečo ich život nejde tým správnym smerom…

Rozprávkový príbeh o tom, že každý by mal svoje chyby napraviť a o tom, že na svete existuje sila, ktorá sa dokáže vzoprieť osudu.

Nový človek prichádza na svet a nad jeho osudom bdejú tri sudičky. Jedna ho obdarí výnimočnými vlastnosťami, druhá mu postaví do cesty mnohé prekážky a tretia mu poradí, ako napriek všetkému môže v živote nájsť svoje šťastie. Čo sa však stane, ak jedna zo sudičiek nesplní svoju úlohu?

V rozprávkovom príbehu plnom napätia, humoru a prekvapení sa o tom na vlastnej koži presvedčí láskavá a múdra dievčina Johanka. Nebude v ňom chýbať ani tvrdohlavý princ, nespravodlivý a chamtivý strýko či zábudlivá víla Tea, no najmä veľa lásky, ktorá, ako to už v rozprávkach býva, pomôže aj Johanke zdolať skoro všetky prekážky osudu.

Réžia: Juraj Nvota. Kamera: Jan Malíř. Námet: Zuzana Líšková, Magdaléna Glasnerová. Scenár: Zuzana Líšková, Magdaléna Glasnerová. Spolupráca na scenári: Juraj Nvota. Strih: Darina Smržová Hudba: Sisa Michalidesová. Producent: Marian Urban. Koproducenti: Tibor Búza, Marek Urban, Peter Neveďal, Marek Mackovič. Hrajú: Dominika Zeleníková, Emília Vášáryová, Filip Cíl, Ondřej Vetchý, Szidi Tobias, Kristína Peláková, Ondrej Hraška, Matej Landl, Martin Durkáč, Jana Oľhová, Vladimír Jedľovský, Milan Ondrík, Karol Čálik, Henrieta Jančišinová Kolláriková a ďalší.