Kde je Anna Franková

Où est Anne Frank!

Animovaný/historický/rodinný, Belgicko/Luxembursko/Holandsko/Izrael
2021, 99 min, slovenský dabing

29. august 2022, 20:30
MP4

KINO V (ZÁ)HRADE

Letné klubové premietania medzi múrmi Kežmarského hradu

„Navzdory všetkému, stále verím, že ľudia sú vo svojom srdci dobrí.”

Kde je Anna Franková sa začína zázrakom: Kitty, imaginárna kamarátka, ktorej Anna Franková napísala svoj slávny denník, ožije v dnešnom Amsterdame. Kitty, ktorá si neuvedomuje, že odvtedy uplynulo 75 rokov, je presvedčená, že pokiaľ je nažive ona, musí byť nažive aj Anna. Sledujeme ju, ako sa vydáva na cestu do čias Anny Frankovej, aby našla svoju milovanú priateľku. Vyzbrojená vzácnym denníkom s pomocou svojho priateľa Petra, ktorý prevádzkuje tajné útočisko pre utečencov bez dokladov, sleduje Annine stopy od úkrytu až po jej tragický koniec v holokauste.

Kitty, stratená v súčasnom svete a znechutená nespravodlivosťou, ktorú znášajú detskí utečenci, chce naplniť Annin odkaz. Svojou úprimnosťou podáva posolstvo nádeje a štedrosti adresované budúcim generáciám.

Po medzinárodne uznávanom filme Valčík s Bašírom, nominovanom na Oscara, sa režisér Ari Folman, držiteľ Zlatého glóbusu, vracia s ďalším animovaným filmom Kde je Anna Franková, adaptáciou medzinárodne obľúbenej klasiky Denník Anny Frankovej.

Predfilm:

POSLEDNÁ

Príbeh ženy, ktorá ostala. Vracia sa na miesta dôverne známe v opustenom meste duchov. Krátkometrážny hraný film tvorcov spoločnosti EMEDI productions privádza divákov do sveta budúcnosti. Dokáže ešte niekto vidieť skutočnú hodnotu v Starej Zemi, ktorá je na predaj?
Hraný, SR, 2021, 24 min, r. Lukáš Vízner, Miriam Fulmeková.

Réžia: Ari Folman. Scenár: Ari Folman. Predloha: Anne Frank (kniha). Kamera: Tristan Oliver. Strih: Nili Feller. Hudba: Karen O. Zvuk: Aviv Aldema.