Koza

Film osobne uvedie režisér Ivan Ostrochovský

Dráma, Slovensko/Česko
2015, 75 min, v pôvodnom znení (slovensky)

15. október 2015, 19:00
DCP 2D

PROJEKT 100 – 2016

Pred dvadsiatimi rokmi reprezentoval Slovensko na olympiáde v Atlante. Dnes žije Peter Baláž, prezývaný Koza, so svojou ženou Mišou a dieťaťom na hranici chudoby.

Miša nečakane otehotnie a chce si nechať dieťa zobrať. Koza ju od toho odhovára. A tak sa po rokoch bez tréningov rozhodne starnúci olympijský boxer na invalidnom dôchodku za vidinou zárobku vyraziť na cestu za svojou poslednou prehrou.

So svojim manažérom Zvonkom sa vydávajú na “turné” naprieč Európou, v ktorom nejde o víťazstvá, ale o to, koľko úderov dokáže Koza zvládnuť. V úlohe Kozovho trénera sa predstaví bronzový medailista z olympijských hier v Moskve Ján Franek.

Ako jediný slovenský dlhometrážny film sa Koza dostal do oficiálneho programu 65. ročníka Berlinale a ako jediný slovenský film vôbec získal od riaditeľa Berlinale nomináciu na prestížne ocenenie – Cenu pre najlepší hraný debut na jednom z troch najslávnejších festivalov sveta.

Réžia: Ivan Ostrochovský. Námet: Ivan Ostrochovský. Scenár: Marek Leščák, Ivan Ostrochovský. Kamera: Martin Kollár. Strih: Viera Čákanyová, Peter Morávek, Maroš Šlapeta, Matej Beneš. Zvuk: Tobias Potočný. Hrajú: Peter Baláž, Zvonko Lakčević, Ján Franek a ďalší.