Kvik

Knor

Animovaný, Holandsko/Belgicko
2022, 72 min, slovenský dabing

04. september 2022, 17:15
DCP 2D

Animovaný film o 9-ročnej Babs, ktorá dostane od svojho starého otca ako darček prasiatko menom Kvik a presvedčí svojich rodičov, aby si ho nechali pod podmienkou, že Kvika vycvičí rovnako ako šteniatko.

9-ročná Babs má milujúcich rodičov, najlepšieho priateľa, krásny dvor na hranie a záhradu, ktorej plody slúžia ako zdravá vegetariánska strava pre rodinu.

Jedného dňa však tento idylický svet naruší príchod kovboja z Ameriky. Ako sa ukáže, je to Babsin starý otec. Babsina mamka a teta Christine nie sú veľmi rady, že ho po mnohých rokoch znovu vidia, ale dôvod nechcú prezradiť. Babsin starý otec z Ameriky splní veľkú túžbu svojej vnučky mať vlastného domáceho miláčika. Keďže jej otec má alergiu na zvieracie chlpy, daruje Babs prasiatko Kvik. Tento malý milý ružový víchor dokáže očariť každého behom chvíľky.

Babs je prešťastná. Zato u ostatných dedko a najmä jeho tajomný zamknutý kufor pod posteľou vzbudzujú podozrenie. Milý starý pán s bendžom má totiž nejaké nedoriešené záležitosti s tradičnou súťažou o miestneho klobásového kráľa.

Pred filmom Kvik je uvádzaná krátka snímka Zuza v záhradách.

Réžia: Mascha Halberstad. Námet: Tosca Menten – kniha De wraak van Knor (Kvikova pomstva). Scenár: Fiona van Heemstra. Kamera: Peter Mansfelt. Strih: Mascha Halberstad. Hudba: Rutger Reinders. Hrajú v slovenskom znení: Miroslava Grožáková, Ivan Romančík, Marek Suchitra, Lenka Košická, Ivan Šandor, Dagmar Sanitrová, Tibor Vokoun, Roman Ferienčík, Juraj Predmerský, Miroslav Trnavský a ďalší.