Lietanie pre začiatočníkov

Northern Comfort

Komédia, Island/Veľká Británia/Nemecko
2023, 97 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

21. február 2024, 19:00
DCP 2D

Čierna komédia o tom, ako sa vyrovnať so svojimi strachmi.

Banda bojazlivých cestujúcich sa chystá zúčastniť na špičkovom terapeutickom výcviku, ktorý im pomôže prekonať fóbiu z lietania. Poslednou výzvou kurzu je absolvovanie spiatočného letu na krátku vzdialenosť.

Nesúrodá skupina – nekompetentný sprievodca, upätá developerka, rozhádaný párik influencerov a úspešný spisovateľ, ktorý je v skutočnosti veteránom špeciálnych jednotiek – musí čeliť svojim najhorším strachom. Z krátkeho letu na Island sa stane nočná mora a pomyslenie na návrat neznesiteľnou predstavou.

Do toho všetkého prichádza snehová búrka a skupina sa musí ukryť v luxusnom wellness hoteli v ponurej mesačnej krajine Islandu. Atmosféra hustne a predstava ďalšieho letu už nie je ani zďaleka to najhoršie, čoho sa účastníci kurzu desia. Dokážu sa konečne zbaviť všetkého, čo ich ťaží, aby mohli konečne odletieť?

Réžia: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson. Scenár: Halldór Laxness Halldórsson, Tobias Munthe, Hafsteinn Gunnar Sigurðsson. Kamera: Niels Thastum. Strih: Kristján Loðmfjörð. Hudba: Daníel Bjarnason. Hrajú: Lydia Leonard, Timothy Spall, Ella Rumpf, Nick Balkeley, Gina Bramhill, Rob Delaney, Svadnis Dora Einarsdottir, Emun Elliot a ďalší.