Loli paradička

Film uvedú režisér a scenárista Richard Staviarsky, strihač Juraj Staviarsky a herečka Kamila Mitrášová

Romantická komédia, Slovensko
2019, 89 min, v pôvodnom znení (slovensky, šarišsky)

06. august 2019, 21:00
DVD

Letné kino na hradnom nádvorí 2019

Východ, láska, peňeži.

Romantická komédia o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života.

Keď sa Milan, jarmočný predavač cukroviniek, dozvie, že Veronka mu ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku. Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke pritom neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zasa neprekáža, že Veronka je Rómka. Prijme však takúto „nekonvenčnú“ dvojicu aj spoločnosť? Podarí sa Milanovi a Veronke obhájiť svoju lásku?

Réžia: Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky. Scenár: Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky. Kamera: Ľubor Marko. Hudba: Štefan Cína, Víťo Staviarsky. Strih: Richard Staviarsky, Juraj Staviarsky. Scénografia: Veronika Varcholová, Marek Holeša. Kostýmy: Veronika Varcholová, Marek Holeša. Producent: Marka Staviarska. Hrajú: Michal Iľkanin, Kamila Mitrášová, Michal Soltész, Kveta Stražanová.