Malá mama

Petite maman

Dráma, Francúzsko
2021, 72 min, v pôvodnom znení (francúzsky) so slovenskými titulkami

09. máj 2022, 19:00
DCP 2D

Novinka od režisérky Portrétu ženy v plameňoch je krehkým, miestami až tajomným a magickým príbehom 8-ročného dievčatka, ktoré sa vyrovnáva so smrťou svojej babičky, a o zväzku matky a dcéry.

Nelly má osem rokov a práve prišla o babičku. Odchádza s rodičmi do domu, v ktorom jej mamka vyrastala. A zatiaľ čo rodičia triedia pozostalosť, malá Nelly s radosťou preskúmava dom a jeho tajomné okolie, i les, kde sa jej mamka ako malá hrávala a kde si postavila domček.

Jedného rána smútok zo smrti babičky donúti matku odísť bez rozlúčky. Vtedy sa Nelly v lese zoznámi s malým dievčatkom. To si tam stavia dom, má toľko rokov ako Nelly a volá sa Marion.

„Či už máte šesť alebo 60 rokov, táto filmová báseň prenikne do vášho srdca, rozšíri vašu myseľ a poteší vašu dušu, aj keď si budete utierať slzy,“ napísal o filme kritik britského denníka The Guardian.

Réžia: Céline Sciamma. Scenár: Céline Sciamma. Kamera: Claire Mathon. Strih: Julien Lacheray. Zvuk: Julien Sicart, Daniel Sobrino. Hudba: Jean-Baptiste de Laubier. Hrajú: Nina Meurisse, Margot Abascal, Stéphane Varupenne, Joséphine Sanz, Gabrielle Sanz a ďalší.