Malý princ

Le Petit Prince

Animovaný, Francúzsko
2015, 106 min, so slovenským dabingom

21. marec 2021, 18:00
Stream

KINO ISKRA DOMA

Mark Osborne prichádza s celovečerným animovaným filmom podľa svetoznámeho a kultového diela Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ.

V centre príbehu je dievčatko, ktoré už od detstva vychováva a pripravuje na seriózny a dospelý svet jej ambiciózna mama. Jej každodenné úsilie bez povolenia naruší excentrický a dobrosrdečný sused, letec. Ten predstaví svojej novej malej priateľke doteraz nepoznaný svet, v ktorom nie je nič nemožné.

Malé dievčatko, ktoré doteraz poznalo iba prísny každodenný režim a nepoznalo spontánnosť a priateľstvo, sa vydáva so svojím sprievodcom na magickú cestu do fantázie, do vesmíru za Malým princom. Tu nachádza svoje stratené detstvo a zisťuje, že priateľstvo je vzťah, na ktorom v živote veľmi záleží, je pre človeka veľmi dôležité a rozpoznať ho je možné iba srdcom.

Réžia: Mark Osborne. Predloha: Antoine de Saint-Exupéry (kniha). Scenár: Irena Brignull, Bob Persichetti. Kamera: Kris Kapp. Strih: Matt Landon, Carole Kravetz Aykanian. Hudba: Richard Harvey, Hans Zimmer. Hrajú v slovenskom znení: Kamila Magálová, Monika Hilmerová, Ivan Romančík, Boris Farkaš, Richard Labuda, Bianca Bucková, Matej Landl, Roman Pomajbo a ďalší.