Mlčanie

Silence

Historický/dobrodružný/dráma, USA, Taiwan/Mexiko
2016, 161 min, v pôvodnom znení (anglicky, japonsky, latinsky) s českými titulkami

24. apríl 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

V polovici 17. storočia je Japonsko úplne uzavreté kontaktu so západnými mocnosťami. Kresťanstvo je tu postavené mimo zákon a kresťania sú za svoju vieru kruto prenasledovaní.

Dvaja portugalskí jezuiti, otec Rodrigues (Andrew Garfield) a otec Garupe (Adam Driver), sa vydávajú do zeme vychádzajúceho slnka s veľmi nebezpečným cieľom: nájsť svojho učiteľa, otca Ferreira (Liam Neeson), ktorý sa údajne zriekol viery.

Japonskí feudalisti a vládnuci samurajovia sú odhodlaní kresťanstvo vo svojej zemi vyhubiť. Šíriť slovo Božie je jeden z najťažších zločinov. Kresťania sú prenasledovaní a brutálne mučení. Buď sa zrieknu svojej viery, alebo sú vystavení rafinovanému mučeniu a bolestivej smrti. Mladých mníchov čaká tá najťažšia skúška viery a vytrvalosti, na ktorú vôbec nie sú pripravení…

Réžia: Martin Scorsese. Predloha: Šúsaku Endó (kniha). Scenár: Jay Cocks, Martin Scorsese. Kamera: Rodrigo Prieto. Strih: Thelma Schoonmaker. Zvuk: Eugene Gearty, Tom Fleischman. Hudba: Kim Allen Kluge, Kathryn Kluge. Hrajú: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Ciarán Hinds, Šin'ja Cukamoto a ďalší.