Modelár

Psychologický triler, Česko/Slovinsko/Slovensko
2020, 110 min, v pôvodnom znení (česky, anglicky, slovensky, rusky) s českými titulkami

16. január 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Online predaj vstupeniek

Kryštof Hádek a Jiří Mádl v psychologickom trileri Petra Zelenku o ľuďoch, priateľstve, dronoch a politickej angažovanosti, ktorá presahuje hranice Česka.

Príbeh dvoch kamarátov, ktorí prevádzkujú prosperujúcu požičovňu dronov, sa odohráva v súčasnej Prahe. Majiteľ firmy, prezývaný Plech, vo voľnom čase raper, sníva o veľkých peniazoch a neochvejných istotách. Chemik a vynikajúci letecký navigátor Pavel, ktorý sa práve vrátil zo zahraničia, sníva o spravodlivosti a osobnom angažmáne v náprave sveta. Drony sú pre bývalých spolužiakov zo strednej školy priepustkou do mnohých oblastí ľudského konania, kam by sa inak nepozreli.

Medzi ich klientmi sú prezidentský kandidát i výtvarníci organizujúci happeningy. Drony vo filme monitorujú veterné elektrárne, nosia luxusné kabelky na prehliadke namiesto modeliek alebo sprejujú zo vzduchu Petřínsku rozhľadňu. Keď sa však jeden z hrdinov rozhodne využiť dron na niečo úplne iné, situácia vo firme sa začne komplikovať.

 

Réžia: Petr Zelenka. Scenár Petr Zelenka. Kamera: Alexander Šurkala. Hudba: Janez Dovč. Strih: Vladimír Barák. Hrajú: Kryštof Hádek, Jiří Mádl, Veronika Khek Kubařová, Zuzana Fialová, Richard Stanke, Helena Dvořáková, Miroslav Hanuš, Jiří Svoboda a ďalší.